اسید نمایش افسانه محمدرضا کارگردان نویسندگی

اسید: نمایش افسانه محمدرضا کارگردان نویسندگی کارگردانی افسانه ببر اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث نجات کارگر طلاسازی از مجازات قتل

قضات دیوان عالی کشور، حکم کارگر طلاسازی که با انگیزه اخلاقی مرد سالخورده را کشته بود، تائید کردند. متهم با رای دادگاه به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است ب

نجات کارگر طلاسازی از مجازات قتل

عبارات مهم : آخرین

قضات دیوان عالی کشور، حکم کارگر طلاسازی که با انگیزه اخلاقی مرد سالخورده را کشته بود، تائید کردند. متهم با رای دادگاه به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است بود.

به گزارش جام جم، 15 مرداد 95، مردی با مراجعه به یکی از کلانتری های پایتخت از ناپدید شدن پدرش خبر داد. چند روز بعد جسد مرد 63 ساله در حالی که مورد اصابت ضربه های چاقو قرار گرفته بود در یکی از باغ های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران پیدا شد.

کارآگاهان با ردیابی آخرین تماس های مقتول به مردی 33 ساله و عراقی الاصل رسیدند و او را به کلانتری احضار کردند.

نجات کارگر طلاسازی از مجازات قتل

رحیم، کارگر طلاسازی بود. او در بازجویی ها به قتل با انگیزه های اخلاقی اعتراف کرد تا پرونده اش جهت صدور حکم در اختیار شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان قرار گیرد.

در جلسه دادگاه، اولیای دم درخواست قصاص کردند و پسر مقتول گفت: «پدرم مرد خوبی بود و پرسشها اخلاقی نداشت. متهم بعد از قتل، تراول چک، گوشی و انگشتر او را دزدید و متواری شد. ما فقط قصاص می خواهیم.»

قضات دیوان عالی کشور، حکم کارگر طلاسازی که با انگیزه اخلاقی مرد سالخورده را کشته بود، تائید کردند. متهم با رای دادگاه به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شده است ب

سپس نوبت به متهم رسید.او گفت: «چند ماه قبل از حادثه، از سر کار برمی گشتم که مردی غریبه جلویم را گرفت و خودش را به دروغ مامور معرفی کرد و قصد درگیری با مرا داشت که مقتول سر رسید و ما را از هم جدا کرد. مامور قلابی که رفت، چند دقیقه بعد او (مقتول) به نحوه مشکوکی شماره ام را خواست. فهمیدم پرسشها غیراخلاقی در میان است جهت همین مخالفت کردم، ولی با ترساندن چاقو مرا به محلی کشاند و مورد آزار و اذیت قرار داد. سپس گفت به خاطر ارتباطاتی که دارد، می تواند گوشی ام را ردیابی کند و راه فراری ندارم. با این بهانه ها، یک بار دیگر هم مرا به باغی کشاند و نقشه شومش را عملی کرد.»

متهم راجع به قتل نیز گفت: «آن روز مقتول با من تماس گرفت و در یک منزل باغ قرار گذاشت. می خواستم خودم را نجات بدهم جهت همین سر قرار حاضر شدم. او قصد آزار و اذیت دوباره ام را داشت که جهت همین درگیر شدیم و من با چاقوی میوه خوری او را کشتم. سپس گوشی اش را شکستم تا شماره از بین برود.»

رحیم در آخرین دفاع خود نیز مدعی مهدورالدم بودن مقتول شد و افزود: «من جهت دفاع از شرافتم، این کار را انجام دادم و هیچ سرقتی هم روی نداد.»

نجات کارگر طلاسازی از مجازات قتل

در آخر دادگاه، قضات وارد شور شدند و با محرز دانستن مهدورالدم بودن مقتول، متهم را از قصاص تبرئه و به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند. این حکم چندی پیش با تائید دیوان عالی کشور قطعی شد.

واژه های کلیدی: آخرین | کارگر | اخلاقی | دادگاه | غیراخلاقی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs