اسید نمایش افسانه محمدرضا کارگردان نویسندگی

اسید: نمایش افسانه محمدرضا کارگردان نویسندگی کارگردانی افسانه ببر اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث سکوت در پرونده حمله اسیدی به زن ٧٣ساله

پرونده اسیدپاشی زن ٧٣ساله بعد از گذشت ٣ماه همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام بوده و تیم جنایی به دنبال سرنخی از عامل این اسیدپاشی است. 

سکوت در پرونده حمله اسیدی به زن ٧٣ساله

سکوت در پرونده حمله اسیدی به زن ٧٣ساله

عبارات مهم : تحقیقات

پرونده اسیدپاشی زن ٧٣ساله بعد از گذشت ٣ماه همچنان در هاله ای از ابهام بوده و تیم جنایی به دنبال سرنخی از عامل این اسیدپاشی هست.

به گزارش شهروند ؛مردادماه امسال بود که پلیس در جریان یک اسیدپاشی، در یکی از خیابان های دهکده المپیک قرار گرفت. بررسی ها نشان می داد که زن ٧٣ساله ای به نام فرزانه مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفته است.

سکوت در پرونده حمله اسیدی به زن ٧٣ساله

درحالی که قربانی اتفاق به بیمارستان انتقال یافته شد، دختر و پسر زن به شعبه ششم دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران رفتند و به بازپرس جنایی گفتند: مادرمان وقت دکتر داشت. این اتفاق در خیابان محل سکونت مان رخ داد. مادرمان پای پیاده بود که ناگهان مردی از پشت، سطل زباله بیرون آورد و با آن سطل اسید را به سمت مادرمان ریخت و بعد از اسیدپاشی به سمت مادرم سوار بر موتورسیکلتی که راکب آن منتظرش بود، شد و از محل متواری شدند.

این دختر و پسر در ادامه گفتند: ما به مستأجر مادرم مشکوک هستیم. او با مادرم سر پارک کردن ماشین مسئله داشت و می خواست خودروهایش را در پارکینگ مادرم پارک کند ولی مادرم می گفت که یک واحد جهت تو است و باید یک جای ماشین داشته باشید. چندین بار مادرم ترساندن شد، حتی منزل اش یک بار به دزدی رفت. یک بار هم قصد به آتش زدن پارکینگ منزل را داشتند که ما به موقع متوجه شدیم و حتی دوبار هم از سوی موتورسواران ناشناس مورد ترساندن قرار گرفت. از سویی مدام مادرم ترساندن می شد و خبر ها و تماس های تهدیدآمیز دریافت می کرد.

پرونده اسیدپاشی زن ٧٣ساله بعد از گذشت ٣ماه همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام بوده و تیم جنایی به دنبال سرنخی از عامل این اسیدپاشی است. 

همچنین پسر زن ٧٣ساله به بازپرس گفت: به غیر از اینها، برایم پاپوش درست کردند و داخل مغازه ام مواد جاسازی کردند که درحال حاضر با سند بیرون هستم. با شکایت زن و مرد میانسال، تحقیقات به دستور بازپرس محسن مدیر دِه ادامه یافت. در ادامه بررسی ها مشخص شد که مستأجر فرزانه در این ماجرا نقشی نداشته و اسیدپاشی به وسیله افراد دیگری صورت گرفته هست. درحالی که بی گناهی مستأجر جوان ثابت شد، در ادامه بررسی ها مشخص شد که فرزانه با عروسش اختلاف داشته و رابطه آنها با هم خوب نبوده است.

از طرفی شماره تماسی که با آن فرزانه ترساندن می شد، مورد بررسی قرار داده شد و مشخص شد که خبر هایی از گوشی عروس خانواده ارسال شده است هست. مه لقا عروس پیرزن بازداشت شد. این زن خود را بی گناه می دانست و ادعا می کرد که در این اسیدپاشی هیچ نقشی ندارد. بررسی های کارآگاهان نشان می داد که مه لقا با همدستی میوه فروش محله ارزش مادرشوهرش را ترساندن می کرده هست. هنگامی که مرد میوه فروش به نام حجت بازداشت شد، ماموران در بازرسی از مغازه اش ٥ گوشی گوشی به دست آوردند. تحقیقات نشان می داد که مرد میوه فروش با یکی از این گوشی ها خبر های تهدیدآمیز را ارسال می کرده است.

صبح دیروز مه لقا و مرد میوه فروش جهت تحقیقات به شعبه ششم دادسرای جنایی انتقال یافته شدند. مه لقا سکوت کرده بود و هیچ حرفی نمی زد ولی مرد میوه فروش به بازپرس مدیر دِه گفت: از ٢ سال پیش با مه لقا آشنا شدم، او مشتری ام بود. او همسر نداشت و من در جریان این عنوان نبودم. گاهی در مغازه ام از مشکلاتش می گفت و این که از نظر مالی در مضیقه هست. می خواستم به وی کمک کنم.

سکوت در پرونده حمله اسیدی به زن ٧٣ساله

به همین خاطر سفارش سبزی می گرفتم و به او می دادم تا پاک یا سرخ کند و از این طریق منبع درآمدی جهت مه لقا به وجود آوردم.

ارتباط مان نزدیکتر شده است بود تا جایی که ادعا کرد؛ دونفر جهت او ایجاد مزاحمت کرده اند. من هم با موتور به سراغ دو جوان موتوری رفتم و با آنها درگیر شدم.

پرونده اسیدپاشی زن ٧٣ساله بعد از گذشت ٣ماه همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام بوده و تیم جنایی به دنبال سرنخی از عامل این اسیدپاشی است. 

او در رابطه با گوشی تلفن همراهی که داخل مغازه اش پیدا شده است بود، گفت: داخل مغازه ام سه گوشی گوشی پیدا شده است که سه تای آنها خراب هست. یکی از گوشی ها که با آن خبر و تماس تهدیدآمیز به فرزانه زده شده، متعلق به مه لقا هست. مه لقا به من بدهی داشت و آن را جای بدهی اش به من داده بود و من اصلا از آن استفاده نمی کردم. درحالی که مه لقا در تمام مراحل تحقیق سکوت کرده بود، بازپرس جنایی ادامه تحقیقات را صادر کرد. تحقیقات درحالی ادامه دارد که تیم قضائی به دنبال سرنخی از مرد اسیدپاش هستند.

واژه های کلیدی: تحقیقات | اسیدپاشی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs